Karmapa w 2016 Francja

Taje Dordże, Jego Świątobliwość 17 Karmapa, niedawno wrócił z prywatną wizytą dwa tygodnie do klasztoru Kundrol Ling w Owernii, Francja.
Wizyta Karmapy służyło do przekazywania niezbędnych inicjacji i śluby do studentów, którzy uczestniczą w następnym cyklu 3 letnie odosobnienie, który zaczyna się naPurnima Buddy na 21 majadzień, w którym znaki urodzenia, oświecenia i parinirwanie Buddy Śakjamuniego.
Podczas wizyty początkowo zostały przeznaczone do być ściśle prywatne, wyłączniedla trzech lat retreatants, Karmapy został zaproszony do Paryża na 2 kwietnia do uczestnictwa w usłudze 49-dzień pamięci dla Pan Jean-Louis Massoubre, niezwykły człowiek, który ogromnej wkład do ustanowienia Buddyzm we Francji. Karmapa był uniżył się zaakceptować.
Rozeszła się w społeczności lokalnej wizyta Karmapy do Francji, po transmisji do retreatants zostały zakończone, Karmapa łaskawie zdecydował się zaoferować publicznych upodmiotowienia Amitajus Buddy, jednym z aspektów mądrości długiego życia,dla ludzi żyjących wokół Kundrol Ling. Mimo ogłoszenia last minute, a nie oficjalneogłoszenie dotyczące zdarzenia, prawie tysiąc osób uczestniczyło, w tym członkowielokalnej społeczności, jak również studentów, którzy przyjechali z całej Europy.